Підземні сховища газу

Підземні сховища газу в Україні, як митний склад для газових трейдерів

Чи знаєте Ви, що ПАТ «Укртрансгаз» на сьогодні має одну з найбільших мереж підземних сховищ газу в Європі?

Основними функціями ПСГ в Україні є:

Забезпечення українського споживача природним газом;

Транзит «блакитного палива» до Європи;

Зберігання газу в якості резерву на випадок екстремальних ситуацій;

Загальна структура ПСГ багатозадачна і функціональна.

Мережа підземних сховищ газу включає 12 об'єктів, з яких два створені на основі водоносних структур, а решта - на базі виснажених газових родовищ.


Нові можливості для газових трейдерів

З середини 2017 го року ПАТ «Укртрансгаз» надав порожні підземні сховища газу в користування іноземним та вітчизняним компаніям в якості митного складу. Газові трейдери отримали можливість зберігання газу в ПСГ на термін до 1095 днів. Оформлення здійснюється в режимі «митно-ліцензійний склад». Встановлений період не включає оплату податків і митних зборів.


Як змінилася експлуатація підземних газових сховищ в Україні?

Таким чином, ПАТ «Укртрансгаз» вбив одразу двох зайців - прибрав безліч бюрократичних перешкод для проведення успішних угод газовими трейдерами, і зумів знайти раціональне застосування порожнім ПСГ.

Варто відзначити, що завантаженість підземних газових сховищ до літа 2017 го року рідко перевищувала позначку в 50%. Тому рішення вигідне обом сторонам.

Хто може скористатися новими послугами від ПАТ «Укртрансгаз»?

Зберігати газ в ПСГ можуть як резиденти, так і нерезиденти. Диявол же традиційно криється в деталях.

Справа в тому, що оформляти газ в режимі імпорту можуть тільки українські компанії, в той час як нерезиденти таким правом не володіють.

Для отримання необхідної документації оптимальним рішенням для іноземної компанії буде звернутися до українського митному брокеру.

Як підсумок, відзначимо, що нова ініціатива від держпідприємства - важливий і необхідний крок до усунення правових бар'єрів. Нехай не всі гравці газового ринку встигли оцінити переваги - вигоди очевидні.

У той же час можливі складнощі з митним оформленням завжди готові взяти на себе брокерські компанії. Наприклад, компанія ТОВ «ГРУПП СВ» успішно займається оформленням імпортних декларацій (зі складу) на газ для резидентів і нерезидентів. Так іноземні компанії можуть використовувати нові можливості від ПАТ «Укртрансгаз» нарівні з українськими трейдерами.

Якщо Вам потрібна допомога в зберіганні або розмитненні газу в українських підземних сховищах, то сміливо звертайтеся до нас!