Документи для митного оформлення вантажу в режимі імпорт

Багато суб'єктів ЗЕД, а особливо хто жодного разу не стикався з переміщенням вантажів через кордон, задаються питанням про перелік необхідних документів для митного оформлення в Україні. Звичайно не можна сказати, що цей перелік є незмінним для всіх товарів, які імпортуються. Але тим не менш велика частина з них використовується при кожному митному оформленні.

Отже, митний брокер "ГРУПП СВ" представить Вам інформацію про документи необхідні для імпорту товарів (вантажів) в Україну:


Витяг про реєстрацію на митниці (копія)

Якщо такої немає, ми допоможемо зробити

Зовнішньоекономічний договір (копія)

Контракт може мати доповнення. Ці доповнення надаються разом з контрактом, якщо вони мають відношення до поточної поставки товарів. Контракт і доповнення надаються у вигляді сканованих копій. Контракт і доповнення повинні бути підписані учасниками угоди.

Інвойс (оригінал)

Інвойс містить інформацію про безпосередньо товар, що постачається (назва товару, кількість, ціна за одиницю, загальна вартість). Крім кількісних і вартісних показників інвойс повинен містити наступну інформацію: умови поставки, країну походження товару, номер і дату контракту. Інвойс надається до митного оформлення в ОРИГІНАЛІ з печатками «митниці» прикордонного переходу. Оригінал це документ з мокрою печаткою і «живим» підписом. Особливо це важливо для підтвердження преференційного режиму при оформленні вантажу з країн Євросоюзу.

Сертифікат походження товару (оригінал)

Документ, який вказує країну походження товару. Надається до митного оформлення в ОРИГІНАЛІ. Документ обов'язковий для надання до митного оформлення в разі:

поставки товарів з країн СНД (крім Росії), Республіка. Грузія (при поставці з цих країн разом з сертифікатом (форми СТ1) необхідна подача акта експертизи походження товару (копія));

поставки товарів походженням з Євросоюзу (для підтвердження преференційного режиму, форма EUR1);

наявність антидемпінгового мита на товар.

Пакувальний лист (оригінал)

Це документ, містить в собі інформацію про кількість товару, рід пакування, вагу брутто і нетто, кількості пакувальних місць. При наявності не однієї позиції кількісні показники зазначаються на кожну позицію. ВАГА НЕТТО повинна бути точною, за для уникнення санкцій по не декларуванню вагових показників.

Транспортна накладна (оригінал)

(автомобільна, морська, авіа або залізнична накладна). Це зведений, підсумковуючий, документ, в якому відображені практично всі дані про міжнародне перевезення. Необхідно щоб вага, коди ТН ЗЕД і ціни збігалися між собою у всіх прикладених до вантажу документах. Вага в транспортній накладній пишеться саме БРУТТО (вага з упаковкою).

Експортна декларація країни відправлення (копія)

 Документ видається митницею відправлення, він може бути представлений в декількох варіантах:

-варіанті для водія (в ньому відображаються вагові дані, дані відправника та одержувача)

-Повний варіант (в ньому відображаються всі дані включно з вартісні).

Документи, які підтверджують код товару (копія)

(Каталоги, технічний опис, попередні висновки за кодом товарів, експертні висновки).

Документи, які підтверджують вартість товару (копія)

(Прайс-листи, експертні висновки, страхові поліси при наявності, платіжні доручення або Свіфт про оплату товару, біржові котирування в разі потреби і т.д.).

TIR Carnet (при наявності). (Оригінал)

Використовується як один з видів гарантії оплати митних платежів при проходженні кордону у випадках складання попередньої декларації на товар.

Документи від перевізника про транспортні витрати (копія)

У разі транспортування вантажу на умовах EXW, FCA, FOB, FAS необхідно від перевізника отримати: транспортний договір, заявку на перевезення, рахунок на оплату, довідку по транспортним витратам з розбивкою фрахту до і після кордону.

Залежно від коду товару може знадобиться ряд інших документів для проходження нетарифного регулювання, але для цього Вам варто звернутися до нас. І ми конкретно під Ваш товар підкажемо вичерпний пакет документів.